Showing posts with label mõnikord reisin. Show all posts
Showing posts with label mõnikord reisin. Show all posts

Sunday, December 6, 2009

Saturday, September 26, 2009

Wednesday, November 26, 2008

Nenagh






Lahinch

Käisime ookeani ääres ka.



Limerick city






Cliffs of Moher






An tAonah

Kõigest ajalises järjekorras (kuigi te ju mõistate mind, mispärast ma nii väga ette tõtata tahaksin) ja just nii nagu mina seda mäletan.

Too laupäev oli üldiselt natuke kahtlane. Tramm jäi veidi enne bussijaama seisma põhjusel, et eespool seisvale trammile oli külje pealt üks kena kollane Tallinki takso sisse sõitnud. Auto juht ise oli maruvihane, vehkis kätega ja ajas inimesi eemale. Ma oleks ka vihane, kui ma nii loll oleks, et päise päeva ajal liikuvale trammile lihtsalt sisse sõidaks.

Bussijaama jõudes selgus, et kuigi rahaautomaadid töötasid suurepäraselt, polnud valuutavahetus end avada suutnud. No olgu, eurosid saab ju ka Lätis vahetada. Aga EI. Neli ja pool tundi hiljem Riia bussijaamas selgus, et seal oli vahetuspunktil samuti puhkus. Veel veidi rohkem kui pool tundi hiljem Riia lennujaamas selgus, et Parex Banka esindusel oli eurosid sama palju kui vastasseinas asetseval Currency Exchange putkal. Ehk siis mitte üldse. Kuulu järgi polevat neil ühtegi rubla ka olnud. Uhke nimega Swedbank puhkas tol laupäeval samuti.

Ahjaa, mõnikümmend kilomeetrit enne Riiat oli teepeal veel üks õnnetus - kaks valget furgooni olid üksteise järel teelt kõrvale puusse sõitnud (üks ees ja teine järgi, okei). Mis aga ka minu pead kratsima pani, oli et neile kahele oli omakorda otsa sõitnud üks rekka, pool "kastist" kummuli teel. Nii nad siis kolmekesi üksteise otsas vastu puud seisid.
Õnneks jäid need kaks õnnetust ilma kolmandata.

Mul oli enne õigus (nagu ikka juhtub), see nädal läks ülimalt kiiresti. Õnneks jõudsin käia Limerickis ja näha ära Cliffs of Moher. Suvisel ajal on viimane kindlasti veel ilusam.

Iirimaal oli rohi roheline ja sadas tihti. Ja telekast tuli saade "I'm A Celebrity GET ME OUT OF HERE NOW", mida ma jään igatsema. Inimestel olid naljakad nimed ja poed täis mulle meeldivaid asju. HSM ja Hanna Montana on kahtlaselt populaarsed ning koolid on nagu katoliiklastel ikka - tumedad vormiriided ja poisid-tüdrukud eraldi linna otsas.

/Ääremärkus - An tAonach on Nenagh'i iirikeelne nimi/

Friday, November 14, 2008

Tallinn - Riia - Dublin - Nenagh
15.11-22.11
Okei, ma teen panuse, et mul kohale jõudes pea lõhub otsas. Aga mis ma virisen, vähemalt jõuan kohale. Ja see nädal aega lendab ka superkiiresti. Nagu ajal kombeks. Positiivne osa selle juures on, et jõulud jõuavad kiiremini kohale. :)
Okei, kes tahab, sellele luban pilte teha. Kes ei taha, no ärgu vaadaku siis.
P.S. Minust saab kunagi maailma ilusaim linnapea. Sealt edasi presidendiks on käkitegu. Ja vastuvõtule kutsun ainult ilusaid inimesi.

Wednesday, November 12, 2008

Seikkailu. Nyt käsillä.

Käisin Helsingis. Vabatahtlikult.

Oli üks eriti varahommikune ärkamine - mu poole lõunani magamisest ei tulnud seega midagi välja. Üldjuhul oma nime igati vääriv super-vihmavari ilmutas oma esimesi inimlikkuse tunnuseid - tormituuled murravad ka kõige sitkema vastupanu. Kui ma ropendaksin, oleksin ma vist iga teise sadamasse siseneja uuesti tormi kätte ehmatanud. Aga kuna ma olen siiski üks tore ja viisakas kodanik, naeratasin ma igale möödujale. Võib-olla pigem sellepärast, et ma polnud läbi märgade prillide suuteline tuvastama, kes neist mu reisikaaslane on.

Okei, TEGELIKULT oli ju täitsa kena reis. Inimesed lendasid tänavatel ja prügikastid osutusid nii mõnelegi vihmavarjule viimseks puhkepaigaks. Ilusaid põhjamaa mehi oli lausa jalaga segada, võta aga üks ja viska teist. Olgu, see viimane väljend ei sobi vist siia, andestust.

Mida rohkem ma Helsingis käin, seda enam ma veendun, et jutt
"paksudest soomlastest" on vaid iganenud müüt. Või puht-eestlaslik kadedus. Noorest peast on me põhjanaabrid ju peaaegu eranditult esikaanestaarid. Endalgi tekkis väike kompleks seal neid kõhnasid ülikoolieelikuid vaadates. Lahendus "ära rohkem vaata" kõlbaks vaid silmad kinni käies. Ma ometigi ei taha uskuda, et teisipäeviti on paksudel inimestel linnas liikumine keelatud, ummikute tekkimise vältimiseks näiteks. Selle asemel istuvad nad avalikes tualettides ja kirjutavad üksteisele armastuskirju.

Maarja oli tore ja hea, nagu ikka. Ja ei olnudki kõige hullem temaga ühest poest teise joosta ja proovikabiinijärjekorras passida.


Muide, mu prints on soomlane. Ja on ikka üpriski tõenäoline, et ma teda rohkem enam kunagi ei kohta. Loomulikult loodan ma Saatuse peale siinkohal, kes alati ja ikka on armastatuid kokku viinud - ehk teeks nüüd ühe oma kurikuulsa käigu nüüd.

"Kui ma sind kasutaksin, peaksin tõenäoliselt relvaloa hankima. Sa ei ole just kõige tavalisem püss" - Maarja Saavik

Elu saab olema ilus, tead. Ja kui muud üle ei jää, kirjutan cv-sse elukutseks "süldimuusik" ja saan Baltic Princess (hääldada lätipäraselt) laeval tööd entertainerina.

Friday, October 17, 2008



Sihuke "ühine" pilt Läti tripist ka. Käisime südaöösel Toomkiriku esisel platsil torti söömas.

Wednesday, October 15, 2008

Latvijas princesas.

Ma olen seda juba varemgi öelnud, aga mulle meeldivad lätlased.
Riia on üks mu lemmiklinnadest praeguse seisuga. Ja läti keel on piisavalt napakas, et mulle meelejärele olla.

Kogu aktsioon oli Õpilasmaleva aktiivikate (mitte kõik, kahjuks) välisreis. Kuna ma olen lihtsalt suurepärane, läksin loomulikult kaasa. Koos Eero, Jaani, Marguse ja Hedyga. Võin ausalt öelda, et minu jaoks läks reis korda - juba Tallinnast lahkudes oli selline reibums , et vähe pole.

12.-13. oktoober
Tallinn-Pärnu-Jurmala-Riia-Häädemeeste-Tallinn

Ja eks ta tõsi ka ole - kõige parem lause mind iseloomustamaks pärineb just läti keelest (märtsi kuus sai see selgeks) - LABAIS REIBUMS.


Pildiinfo:
esimene pilt on tehtud aadressil Mārstaļu iela 12, Riga. Riga Hosteli ees.

Teise asukoht on Bulduru pedvieta - Jurmala rannajoon.
Nii kaugele kui silm seletas oli merd ja randa ja jalutavaid inimesi.

Kolmas on tehtud sealsamas, ühe mahajäetud maja seinad olid täis kirjutatud erinevates keeltes (siinsel juhul vene keeles).

Neljas on Bulduru peldvieta juures paiknevas pargis tehtud.
Sealsed laternad mulle meeldisid väga :)

Viies on üks sildadest Riias, öösel. Käisime Julia, Gatise ja Karliga jalutamas. Seal sillal sõidavad ka trammid - mis on üleüldiselt lahe.

Ja kuues on tänavasilt Vanas Riias.



Ilusat nädalat teile. Mul on pühapäevast alates hoog sees ja
I ain't stopping any time soon.

Thursday, August 21, 2008

Monica, Arwen ja Berit olid ka vahepeal siin. Käisin Beritil Riias näiteks vastas - oi seda rõõmu! Riia on nüüd mu lemmik linn, sealne ööelu sobib mulle väga.
Kuigi enamuse ajast kui nad kõik siin olid, olin ise linnast väljas.
Natuke lollakas pilt, aga noh. :)